To co najtrudniejsze, ale jednocześnie najbardziej fascynujące, to japońska kultura i tradycja, którą należy poznać choć w minimalnym stopniu, aby w pełni cieszyć się podróżą do jednego z najbardziej niezwykłych krajów świata. Poznajcie kilka zasad, które pozwolą odnaleźć się podczas waszej pierwszej wizyty.

Kraj

Japonia położona jest na łańcuchu wysp liczącym 3,3 tys. km na Oceanie Spokojnym, u wschodnich wybrzeży Azji. Archipelag rozciąga się od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. W swoim najszerszym punkcie Japonia ma zaledwie 402 km. Według Japończyków ich kraj ma kształt "trzydniowego Księżyca".

Stolica państwa - Tokio, jest usytuowana niemal na tej samej szerokości geograficznej, co Ateny, Pekin, Los Angeles i Waszyngton.

Archipelag składa się z 4 głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Shikoku i Kiusiu, których powierzchnia stanowi 97% obszaru lądowego całej Japonii, oraz 6848 mniejszych wysepek.

Łączna powierzchnia kraju, licząca blisko 378 km2, w 75% pokryta jest górami. Ich najwyższym szczytem jest nieczynny wulkan Fuji o wysokości 3776 m n.p.m.

W Japonii żyje około 127 mln ludzi. Blisko 75% z nich mieszka w największych aglomeracjach. Jest to kraj bardzo homogeniczny pod względem etnicznym - 99,2 % stanowią Japończycy oraz rdzenna mniejszość, Ainu.

Strefa czasowa i klimat
Kultura
Religia
Język
Savoir-vivre
Kuchnia
Pieniądze
Zakupy